Almanya’da Benzin Nasıl Alınır | Almanya Benzin

Almanya’da benzin nasıl alınır; Almanya ekonomik olarak ileride olan ülkelerden biri olarak benzin fiyatlarında da Türkiye’den daha az ödeme yapılarak benzin almanızı sağlayacaktır. Euro para birimini kullandığı için paranızı Euro olarak yanınızda taşımanız, kart kullanıyorsanız da Almanya’da geçerli olan kartları kullanmanız gerekecektir. Almanya’da Benzinlikten benzin alabilirsiniz.

Almanya’da Berlin’de Benzin Nasıl Alınır?

Almanya’nın en büyük şehirlerinden biri olan Berlin’de benzin almanız için birçok istasyon karşınıza çıkacaktır. Ancak belirli aralıklarla benzincilerin kapalı olduğunu ve satış yapmadıklarını düşünebilirsiniz. Türkiye’de 7/ 24 açık olan benzincilerin aksine Almanya’da bu düzenleme çalışma saatlerine göre değişmektedir. 7/ 24 açık benzinci bulamayabilirsiniz.

Almanya’da benzin nasıl alınır; Berlin’de açık olmadığını düşündüğünüz benzin istasyonuna yanaşarak, istasyonun kart ödeme platformu olup olmadığına bakabilirsiniz. Birçok benzin istasyonu kapalı görünmesine rağmen açıktır ve benzin almanız için kartla ödeme seçenekleri verir. Berlin’de kapalı görünen ancak kartla ödeme kabul eden benzin istasyonları neredeyse her 5 km’de bir karşınıza çıkacak şekildedir.

Almanya’da Münih’de Benzin Nasıl Alınır?

Almanya’nın bir diğer büyük yerleşim alanlarından biri olan Münih’de benzin almanız için benzin istasyonlarına gidebilirsiniz. Ancak Münih’de benzin fiyatlarında karşınıza farklılı fiyat tabloları çıkabilmektedir. En uygun benzin fiyatları için eğer vaktiniz varsa, benzin istasyonlarını gezerek benzin alabilirsiniz. Kartla ve Euro ile ödeme yaparak banka kartı veya kredi kartıyla da benzin almanız sağlanacaktır.

  • Münih benzin fiyatları farklılık gösterse de Almanya da benzin fiyatları Türkiye’ye oranla daha düşüktür.
  • 2 Euro il 5 Euro benzin bulabilirsiniz.
  • Marketlerde kolay ve pratik kullanımlı paket benzinler bulunabilmektedir.
  • Dizel, kurşun ve mazot olarak alabileceğiniz çeşitler bulunur.
  • Ödemelerinizi istasyon kapalıyken benzin deposunun yanında bulunan ödeme ekranından yapmanız sağlanmaktadır.
Almanya'da Benzin Nasıl AlınırPin
Almanya’da Benzin Nasıl Alınır

 Almanya’da Frankfurt’ta Benzin Nasıl Alınır?

Almanya’da benzin nasıl alınır; Almanya’da benzin almak için özellikle büyük şehirlerde istasyonların yanında ödeme ekranları bulunmaktadır. Benzini aldıktan sonra ödeme yapmanız gerekmektedir. Ödeme ekranı üzerinden kart ile ödeme veya para ile ödeme seçenekleri de sunan istasyonlar bulunmaktadır.

Benzinliklerin bazılarında personel çalışmamaktadır ve gece vakti sadece kart ile ödeme kabul edilebilmektedir. Aynı zamanda bazı istasyonların cep telefonu uygulamalarıyla konumlarını ve benzin fiyatlarını da öğrenebilirsiniz. Almanya’da benzin almak için aracınızın farklı olması gibi bir durum söz konusu değildir. Alacağınız benzinin fişiyle ödemeyi personele yapabilir ya da banka kartı ödemesi ile platform üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 Almanya’da Benzin İndirim Saatleri Ne Zaman?

Almanya’da benzin indirim saatleri bulunmaktadır. Örneği 2 Euro olan benzinin 1.40 Euro olduğu zaman dilimleri istasyondan istasyona değişse de gece 23:00 ile sabah 4:00’a kadardır. Bu uygulamayla gece vakti yolda kalma olaylarının yaşanmaması ve gece çalışanlarının uygun fiyata benzin alması sağlanmaktadır.

Geceleri benzin istasyonlarında personel çalışmıyor olması da benzin fiyatlarında farklılık olmasına neden olabilmektedir. Almanya’da benzin fiyatları ekonomik olarak uygun ve kolay bir şekilde alabileceğiniz düzenlemelerle yapılmıştır.

Almanya’da Benzin Fiyatları Ne Kadar?

Almanya’da turist olarak gittiğinizde araba kiralama işlemlerinde benzin fiyatlarının Euro üzerinden çok uygun olduğunu görebilirsiniz. Türk lirasına göre neredeyse aynı oranda olsa da Euro kazananlar için oldukça uygun fiyatlar sunmaktadır. Benzin deponuzu fulleyebileceğiniz düşük fiyatlar bulunurken, Türkiye’de benzinin daha pahalı olduğu görülmektedir.

Almanya’da benzin almak için istasyon üzerinden arabanıza kendiniz doldurma yaparsınız Türkiye’de birçok benzin istasyonunda benzini personel doldurmaktadır. Ancak Almanya bu uygulamaya yer vermez ve personel olmadan da herkesin kendi benzin deposunu doldurması uygulamasına geçmiştir.

Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum yapın