Diyarbakır’da Schengen Vize Başvuru Merkezi Açılıyor – Vfs Global

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya Diyarbakır Schengen Vize Başvuru Merkezi’nin yakında hizmete gireceğini açıkladı. Kaya vize başvuru merkezinin DTSO girişimiyle ve Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile AK Parti Milletvekili Mehdi Ekeri’in desteğin ile açılacağını bildirdi.

Diyarbakır’da Schengen vize başvurularını VFS Global/Gateway firmasının ofisleri alacak. VFS Global/Gateway firması 25 Temmuz 2022 tarihinden itibaren Güneydoğu ve çevre illerde yaşayan vize başvuru sahiplerine hizmet vermeye başlayacak. Böylelikle Diyarbakır ve çevre illerde yaşayan ve Schengen vizesi almak isteyen kişiler Ankara ve İstanbul’a gitmelerine gerek kalmadan Diyarbakır VFS Global/Gateway vize başvuru merkezlerinde vize işlemlerini tamamlayabilecek.

VFS Global/Gateway vize başvuru merkezi ofisleri Avusturya, Belçika, Çekya, Danimarka, Estonya, Fransa, Lüksemburg, Malta, Slovenya, Ukrayna ülkelerinin kısa süreli vize başvurularını kabul ederek, vize başvuru sahiplerinin kolayca Schengen vizesi almasını sağlayacak.

Schengen Vizesi Nedir?

Schengen vize bölgesi, Avrupa Birliği üye ülkelerinin çoğunu kapsayan, AB ülkeleri ve Schengen vize bölgesinde bulunan diğer ülkeler arasında pasaportsuz seyahate imkan veren dünyanın en büyük serbest bölgesini oluşturur.

Schengen C tipi kısa süreli vizeleri, Schengen vize bölgesinde bulunan ülkelere seyahat etmek isteyen kişilere 180 gün içinde 90 gün seyahat imkanı tanıyan bir vize türüdür. Turistik, Ticari, Eğitim, Kültürel, Sportif, Tedavi amaçlı seyahatlerde Schengen C tipi vize almak gereklidir. Çok girişli Schengen C tipi vizeler ile vize sahipleri Schengen vize bölgesinde bulunan ülkelere giriş çıkış yapma imkanına kavuşmaktadır.

Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Schengen kısa süreli vizeleri alabilmek için vize başvuru sahipleri yetkili vize başvuru merkezlerine başvuru yapmak durumundadır. Talep edilen vize türüne göre istenilen vize başvuru belgelerini hazırlayan vize başvuru sahipleri VFS Global/Gateway vize başvuru merkezlerinde uzman vize danışmanları denetiminde vize başvurularını tamamlayabilir. Schengen vize ücreti yetkili vize başvuru merkezinde ödenebilmekte ve Schengen vize başvuru formu danışmanlar gözetiminde eksiksiz, hatasız şekilde doldurulabilmektedir. Schengen vize başvurularının onaylanma yetkili seyahat edilecek ülkenin Türkiye dış temsilciliklerinin yetkisindedir. Schengen vize başvuruları genelde 5-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Pin
Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum yapın