Almanya’da Nasıl Ev Alabilirim

Almanya’da Nasıl Ev Alabilirim; Almanya’da ev almak ve yatırım yapmak isteyen yabancılar için herhangi bir kısıtlama ve engelleme söz konusu değildir. Aksine Almanya’da ev almak hem yatırım hem de yaşamak için yapılabilen en doğru ve en kararlı seçenektir.

Almanya’da nasıl ev alabilirim öğrenmek isteyenler birçok farklı seçenek ile karşılaşır, hem kazanç hem de yaşama olanağı açısından ülkede ev sahibi olmak isteyenler çok doğru bir karar verir.

Almanya’da Ev Alma Nedenleri

Almanya’da ev almanın öne çıkan özellikleri arasında istikrarlı büyüme ilk sırada yer alır. Ülkenin her alanda özellikle ekonomik anlamda istikrarlı büyümesi yatırımcılar açısından önemli bir nedendir.

Ev almak isteyenlerin tercih nedenlerinden biride ülkedeki üniversitelerin birçoğunda yabancı öğrencilerin harç ücreti ödemeden eğitim görmesidir. Dolayısıyla Almanya’da eğitim görmek isteyen yabancılar ev almayı tercih etmektedir.

İnşaat sektöründe şirketler tarafından 5 yıl süreyle yatırımcılara garanti verilir. Özellikle büyük kentlerde gayrimenkul piyasasında talep her zaman arıza göre çok daha fazladır. İnşaat sektöründe güvenli şartlar altında taksitli ödeme imkanı da söz konusudur.

Düşük Konut Fiyatları

Konut fiyatları birçok Avrupa ülkesine göre çok daha düşüktür. Tüm bu özelliklerden dolayı Türk vatandaşları Almanya’da nasıl ev alabilirim sorusuna cevap aramaktır.

Ülkede ev alma işlemleri 5 farklı aşama ile gerçekleşir, öncelikle alıcı ve satıcı arasında yapılan bir anlaşmanın mutlaka bulunması gerekir. Taraflar arasında imzalanan anlaşma kesinlikle noterde yapılmalı ve noter onayı olmalıdır.

Yapılan gayrimenkul satış anlaşması tapuya ibraz edilir ve tapu devri kesinlikle tapu müdürlüklerinde gerçekleştirilmelidir. Satışın gerçekleşebilmesi için satıcının yetkili olması ve onay vermesi gerekir.

Yapılacak olan satış sözleşmesinde dikkat edilmesi gereken en önemli detay noter onayıdır, noter onayı olmayan bir satış sözleşmesinde kişileri bağlayan herhangi bir durum söz konusu değildir.

Almanya'da Nasıl Ev AlabilirimPin
Almanya’da Nasıl Ev Alabilirim

Almanya’da Nasıl Ev Alabilirim; Gayrimenkul Satış Kanunları

Noterde yapılan karşılıklı imzalar atılmadan önce yeteri kadar Almanca ‘ya hakim olmayanlar kesinlikle bir yeminli tercümandan destek almalıdır. Almanya’da nasıl ev alabilirim sorusu ardından ev alabilmek için oturma iznine gerek olup olmadığı sorusunu da getirir.

Almanya’da ev sahibi olabilmek için araştırma yapanların bilmesi gereken ülkede ev sahibi olmanın o kişiye herhangi bir şekilde oturma izni hakkı tanımadığıdır. Dolayısı ile ülkeden ev alabilmek için herhangi bir şekilde oturma izni bulunmasına gerek yoktur.

Ülke kanunlarına göre yerleşik yaşayanlar ile yabancıların Almanya’dan ev alabilmesi için uygulanan kanunlar aynıdır ancak evli olanların gayrimenkul alımı için belirli bir sınırlama mevcuttur, bu sınırlama evlenmeden önce çiftler arasında yapılan mal rejimi anlaşmasıdır.

Almanya’da Nasıl Ev Alabilirim; Konut Almanın Cazibesi

Almanya’da nasıl ev alabilirim konusu kişisel olmasının yanı sıra aynı zamanda Almanya da gayrimenkul alımı tüzel kişiler için de söz konusudur. Ancak tüzel kişilerin ülkede gayrimenkul sahibi olabilmesi için bazı yükümlülükleri yerine getirilmesi gerekir.

Alman hukukuna göre satış işlemleri ile satış sözleşmesi geçerliliği birbirinden bağımsızdır. Gayrimenkulün el değiştirmesi tapu dairesinde yapılan devir işlemleri ile mümkünken satış sözleşmesi ile doğrudan gerçekleşmesi söz konusu değildir.

Almanya’da ev sahibi olabilmenin cazip yönlerinden biri de Almanların ev satın almak yerine kiralamayı tercih etmesidir. Gayrimenkul alımına sıcak bakmayan Almanların bu tutumu ve faizlerin oldukça düşük olması yabancı yatırımcılar için mükemmel bir fırsattır.

Almanya’da Nasıl Ev Alabilirim S.S.S

Almanya'dan Ev Almak İçin İzne Gerek Var Mıdır?
Ülkeden ev alabilmek için herhangi bir şekilde oturma izni ya da vatandaşlık kısıtlaması söz konusu değildir.
Almanya'dan Ev Almanın Şartı Nedir?
Almanya’dan ev alabilmek için bazı prosedürlerin yerine getirilmesi gerekir.
Oyla! post
Photo of author

Schengenvize.com

Eray SARISAKALOĞLU SCHENGENVİZE.COM vize konusunda, insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir vize içerik üreticisidir. Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan SARISAKALOĞLU, ayrıca Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Vize Uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum yapın